Kurs CCNA Discovery
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 02, wrzesień 2014 21:16
- Odsłony: 1998
Kurs CCNA Discovery
Program CCNA Discovery umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych, ułatwiających podjęcie pracy na stanowisku technika w zakresie obsługi sieci komputerowych, obsługi klientów czy wsparcia sprzedaży. Studenci biorący udział w programie CCNA Discovery nie muszą dysponować specjalistycznymi umiejętnościami czy wiedzą techniczną poza podstawami obsługi komputera.
Program CCNA Discovery naświetla zagadnienia związane z codzienną pracą z sieciami komputerowymi i kładzie nacisk na najważniejsze pojęcia, bazując na typach środowisk sieciowych, z którymi studenci mogą się zetknąć - od sieci w małych biurach i w domach (Small Office/Home Office - SOHO) do bardziej złożonych sieci korporacyjnych i teoretycznych modeli sieciowych. W jego skład wchodzą też zajęcia laboratoryjne prowadzone metodą "krok po kroku" ułatwiającą przyswojenie materiału. Studenci muszą postępować według szczegółowych instrukcji, a każde zadanie jest zakończone podsumowaniem i wyciągnięciem wniosków. To podejście do nauczania zagadnień związanych z sieciami komputerowymi jest zorientowane na rozwój zawodowy. CCNA Discovery to niezależny, samodzielny program, który może być powiązany z programami oferowanymi przez szkoły średnie, technika i wyższe uczelnie.
Na język polski przetłumaczone są dwa pierwsze semestry programu CCNA Discovery. Realizacja semestru trzeciego i czwartego wymaga znajomości języka angielskiego.
CCNA Discovery 1- Sieci dla domu i małych przedsiębiorstw
1. Wstęp do komputerów i aplikacji
2. Oprogramowanie komputerów osobistych
3. Podłączenie do sieci
4. Połączenie z Internetem z wykorzystaniem dostawcy usług internetowych
5. Adresacja sieciowa
6. Usługi sieciowe
7. Technologie bezprzewodowe
8. Podstawy zabezpieczeń
9. Rozwiązywanie problemów z siecią
CCNA Discovery 2 - Praca w małym i średnim przedsiębiorstwie lub dla dostawcy usług internetowych
1. Internet i jego zastosowanie
2. Dostawca usług internetowych (ISP) - wsparcie techniczne
3. Planowanie modernizacji sieci
4. Planowanie struktury adresacji
5. Konfiguracja routera ISR
6. Routing
7. Usługi ISP
8. Odpowiedzialność ISP
CCNA Discovery 3 – Introducing Routing and Switching in the Enterprise (Wprowadzenie do routingu i przełączania w przedsiębiorstwie)
1. Networking in the Enterprise
2. Exploring in the Enterprise Network Infrastructure
3. Switching in an Enterprise Network
4. Addressing in an Enterprise Network
5. Routing with a Distance Vector Protocol
6. Routing with a Link-State Protocol
7. Implementing Enterprise WAN Links
8. Filtering Traffic Using Access Control Lists
9. Troubleshooting an Enterprise Network
CCNA Discovery 4 – Designing and Supporting Computer Networks (Projektowanie i utrzymanie sieci komputerowych)
1. Introducing Network Design Concepts
2. Gathering Network Requirements
3. Characterizing the Existing Network Design
4. Identifying Application Impacts on Network Design
5. Creating the Network Design
6. Using IP Addressing in the Network Design
7. Prototyping the Campus Network
8. Prototyping the WAN
9. Preparing the Proposal
Opanowanie treści programowych przygotowuje do zaliczenia egzaminu certyfikującego na pierwszy stopień zawodowy Cisco - Cisco Certified Networking Associate (CCNA). Absolwenci Akademii uzyskują wiedzę potrzebną do ewentualnego dalszego studiowania zagadnień związanych ze złożonymi sieciami komputerowymi.
Jeden semestr kursu obejmuje 70 godzin lekcyjnych.
Lokalna Akademia Informatyczna CISCO
- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 10, czerwiec 2011 11:32
- Odsłony: 2346
Lokalna Akademia Informatyczna przy III LO im. S. Żeromskiego
Od roku szkolnego 2001/2002 w naszej szkole działa Lokalna Akademia Informatyczna, jedna z kilku na terenie miasta. Do tej pory w ramach akademii prowadzone były szkolenia Akademii Sieciowej CISCO - Cisco Networking Academy w zakresie projektowania i konfiguracji sieci komputerowych.
Miło mi poinformować Państwa, że w roku szkolnym 2014/2015 nasza akademia oferuje nowy kurs "IT Essentials: PC Hardware and Software" przeznaczony zarówno dla uczniów liceum jak i trzecich i drugich klas gimnazjum.
Realizacja programu obu kursów opiera się na materiałach szkoleniowych przygotowanych przez Cisco Systems udostępnionych na serwerze edukacyjnym CNAMS - http://cisco.netacad.net.
IT Essentials: PC Hardware and Software
Szkolenie to dostarcza podstawowych umiejętności związanych ze sprzętem i oprogramowaniem komputerów osobistych. Kurs obejmuje podstawy technologii PC, sieci komputerowych oraz bezpieczeństwa. Uczestnicy, którzy ukończą kurs będą w stanie opisać sposób funkcjonowania komputera i jego elementów, samodzielnie zmontować komputer, zainstalować system operacyjny i rozwiązywać problemy z wykorzystaniem różnych narzędzi diagnostycznych.
Dzięki uczestnictwu w szkoleniu uzyskuje się dostęp do profesjonalnych materiałów CISCO Networking Academy, między innymi oprogramowania do symulowania sieci komputerowych oraz do laboratoriów wirtualnych, które pomogą uczestnikom rozwijać umiejętności rozwiązywania złożonych problemów. Uczniowie poznają także metody pracy w sieci oraz problematykę jej bezpieczeństwa.
Po ukończeniu szkolenia uczniowie nabędą odpowiednią wiedzę, by móc zdobyć certyfikat CompTIA A. Certyfikat CompTIA A to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems.
Kurs jest także podstawą dla innych, bardziej zaawansowanych kursów sieciowych.
CCNA Discovery
Jest to kurs przeznaczony dla uczniów szczególnie interesujących się problematyką sieci, przygotowujący do egzaminu certyfikacyjnego Cisco Certified Networking Associate - CCNA, który daje uprawnienia do wykonywania zawodu technika sieciowego.
Kurs Cisco CCNA Discovery dotyczy projektowania i konfigurowania sieci w różnych środowiskach, od sieci dla domu lub małego biura (SOHO) do bardziej złożonych sieci przedsiębiorstw i teoretycznych modeli sieciowych.
Kurs kładzie nacisk na krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, współpracę i praktyczne wykorzystanie umiejętności. Umożliwia dalszy rozwój kariery oraz poszerzanie osobistych kompetencji do pracy w branży IT i branży sieciowej.
Kurs wykorzystuje interaktywne narzędzia oraz przystępne laboratoria pozwalające uczestnikom na zdobycie wiedzy potrzebnej w budowaniu sieci komputerowych.
Zajęcia LAI
Zajęcia odbywają się w piątki po południu (godzina do ustalenia z grupą uczestników).
Opłata za kurs (50 złotych za semestr) przeznaczona jest na przygotowanie materiałów do ćwiczeń, uzupełnianie wyposażenia laboratorium, dodatkową literaturę.
Instruktorzy:
mgr inż. Jan Farny -
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mgr inż. Anna Janczewska –
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Akademia Regionalna
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
Akademickie Centrum Informatyki
tel./fax (33) 8279 418
43-309 Bielsko-Biała
ul. Willowa 2, bud. L, pok. 403
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.cna.ath.bielsko.pl